Apie mus

„Kas nori – ieško galimybių, kas tingi – ieško priežasčių.“

Apie Astridą Lindgren

Mūsų mokyklos vardo įkvėpėja, vaikų numylėtinė, garsioji rašytoja Astrida Lindgren gimė 1907 m. lapkričio 14 d.

Su daugiau nei 70 šios nuostabios moters knygų užaugo viso pasaulio kartų kartos! Ir „Varnų salos“ pavadinimas tikrai ne atsitiktinai, ir tikrai ne šiaip sau nutūpė ant mūsiškės stogo – čia mes vadovaujamės tomis pačiomis vertybėmis kaip ir Astrida savo gyvenime bei jos knygų herojai. O tas gyvenimas – nei kiek nepagražintas, nei kiek neišgalvotas. Jis apie šviesią vaikystę, tikrą meilę, kurios pakanka visam gyvenimui. Apie laisvę, nerūpestingumą, žaidimus nuo ryto iki vakaro ir įsipareigojimus, atsakomybę, saugumo jausmą. Pamokas iš patirties, grūdinančias ir neleidžiančias palūžti net smarkiausioms audroms talžant. Apie nuolatinę blogio ir gėrio kovą, tikint, kad gėris galiausiai triumfuos.

Mes „Varnų saloje“ taip pat žaidžiame ir mokomės gyvenimo. Mums svarbiausios blizgančios, troškimų kupinos vaikų akys, teisingos idėjos galvose ir šviesios vertybės širdelėse. Net sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis ir iki pat mirties Astrida sugebėdavo į viską žvelgti lengvai, su humoru ir saviironija. Šios gražios sukakties proga norisi palinkėti mums visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, neprarasti gebėjimo dūkti, tyrinėti, juokauti. O kai atrodys, jog visos durys užsiveria ir šviesos tunelio gale nebėra, pasikartokime nemirtingą Pepės Ilgakojinės frazę: „Aš šito niekad nebandžiau, todėl man tikrai pavyks!“ 

Astrid-Lindgren-image

Mokyklos atributika

Varnos yra išskirtinai išmanios, smalsios, drąsios ir turi ypač aukštą intelekto koeficientą. Todėl savo gebėjimais šie paukščiai pranoksta daugelį gyvūnų rūšių pasaulyje. Jie sugeba naudotis įvairiais „įrankiais“, siekdami savo tikslų. Kai kurios varnos, negalėdamos išgliaudyti riešuto, jį numeta ant kelio, tikėdamos, kad jį sutraiškys važiuojanti mašina, o jos be didelių pastangų galės mėgautis riešuto branduoliu.

Varnos taip pat garsėja puikia atmintimi. Moksliniai tyrimai rodo, jog jos gali paslėpti maistą, kad jo nepasiimtų kiti paukščiai ar gyvūnai, ir vėliau jį susirasti. Ypač įdomios Naujosios Kaledonijos varnos, kurios naudoja specifinius būdus vabzdžių gaudymui ir mokosi naujų gudrybių bendruose susirinkimuose. Jos artimai bendrauja su šeimos nariais ir vengia svetimų. Nustatyta, kad šioms varnoms taip pat būdinga tam tikra „technologinė kultūra“. Tyrėjai pastebėjo, jog jos gali atskirti žmonių veidus ir prisiminti savo priešus net praėjus keleriems metams.

Vienoje Ezopo pasakėčioje apie varną, kuri bandė pasiekti vandenį ąsočio viduje, puikiai atspindėtas jos išradingumas ir gebėjimas spręsti problemas. Tyrimai su varnomis Kembridžo universitete patvirtino šią savybę, parodant, kaip jos naudojo akmenis, norėdamos pakelti vandens lygį ir pasiekti maistą.

logo-image

Susisiekite su mumis!

Norite, kad jūsų vaikas gautų aukščiausios kokybės išsilavinimą, kuris ugdo visapusišką asmenybę? Registruokitės dabar ir prisijunkite prie mūsų ypatingos „Varnų Salos“ bendruomenės!

Į viršų