Šiandien „Varnų salos“ pagrindinės mokyklos aštuntokas Jonas džiaugiasi gyvenimu. Tačiau dar visai neseniai viskas atrodė kiek kitaip. Berniuko mama Gintarė pasakoja, kad būdamas septintoje klasėje jis pradėjo nebenorėti eiti į mokyklą, sunkiai keldavosi, nuo ryto būdavo prastai nusiteikęs. Paaiškėjo, jog Jonas patiria patyčias. Gintarė pradėjo galvoti apie mokyklos keitimą sūnui. Tuo laiku ji per televiziją pamatė laidą apie „Varnų salos“ direktorę Margaritą Pilkauskaitę. Ir dėl savo vaiko susirūpinusiai mamai labai patiko direktorės požiūris į mokslą bei elgesys su mokiniais (pradinukais): „Vaikas ant lentos parašė: 2 + 3 = 4. Margarita nenubraukė ir nenutrynė neteisingo atsakymo – ji vietoj 3 įrašė 2 ir pasakė: „Va dabar yra teisingai.“ Lemtingas sutapimas, bet visai netrukus Gintarė pastebėjo, jog netoli namų duris atvėrė pagrindinė mokykla „Varnų sala“, renkanti naujas klases. Ir suprato, jog tai būtent Margaritos vadovaujama mokykla. „Kai pasiskambinau, mums pasiūlė, kad Jonas ateitų ir vieną dieną pabūtų pamokose – pasitikrintų pats, kaip jaučiasi šioje mokykloje. Iš pradžių sūnus spyriojosi, abejojo, ar nebus dar blogiau. Bet po to vieno pasibandymo, jis pasakė, kad nori mokytis „Varnų saloje“.
Kokie privačios pagrindinės mokyklos „Varnų sala“ privalumai?
Gintarė sako, jog vienas iš mokyklos privalumų, kad pamokos prasideda nuo 9 val. ryto. Todėl, net jei „Varnų sala“ būtų toliau nuo namų, moteris sūnų suspėtų į ją nuvežti laiku. Tačiau pats svarbiausias dalykas, jog dabar Jonas mokykloje jaučiasi gerai. Mokykla jam nebėra kančia, nebereikia rūpintis, ar pamokos paruoštos, raginti jo mokytis. Namuose vaikinukas dažniausiai dirba tik su projektais, namų darbų beveik nereikia daryti, nes vaikai viską suspėja atlikti mokykloje. Didelis privalumas – mažos klasės, kaip ir galimybė kiekvienam vaikui skirti daugiau laiko. Anksčiau Jonas neturėjo motyvacijos. Dabar Gintarė džiaugiasi išaugusiu sūnaus sąmoningumu, iniciatyvumu, o pati nebesijaučia savotiškai „pririšta“ prie jo mokslų. Netrukus Jonas baigs aštuntą klasę, tai mama paklausė jo, ar nenorėtų stoti į kokią nors gimnaziją. Bet berniukas kategoriškai atsisakė keisti mokyklą. „Man čia gera. Mane priima ir mokytojai, ir mokiniai. Vaikai labai draugiški, todėl yra smagu. Mokytojai moko geriau nei buvusioje mokykloje. Ir laiko daugiau skiria kiekvienam. Jaučiuosi saugiai ir komfortiškai bendraudamas su jais. Labai patinka, kad visos klasės gali draugauti tarpusavyje. Mėgstu ispanų kalbą. Bet tokio kažkokio mylimiausio dalyko neturiu. Apie tolimesnę ateitį dar negalvoju – labai jaunas esu, dar mėgaujuosi savo laiku“, – juokiasi Jonas.
Kodėl verta rinktis mokymąsi privačioje mokykloje „Varnų sala“?
Gintarė sako, kad ir rekomenduotų, ir jau rekomenduoja „Varnų salą“ tėvams, jei išgirsta jų abejones, išgyvenimus, neramumus dėl vaikų lavinimo ar patiriamų problemų. Tuomet jiems sako: „Prašom, ateikit į mūsų mokyklą, ir viskas bus daug geriau. Aš žinau, nes matau akivaizdžius sūnaus pokyčius. Žymiai pagerėjo jo emocinė būklė. Jonas jau pradeda po truputį suvokti, kad mokslas tai yra žinios, o ne prievarta ar bausmė. Pamažu jis tampa atsakingu jaunu žmogumi, atranda norą mokytis. Matau laimingą vaiką. Keliasi ryte linksmas, valgo, ruošiasi, griebia paspirtuką ir lekia į mokyklą. Man, kaip mamai, tai labai labai svarbu.“
Gintarei pritaria ir Vilardo (11 m.) bei Vincano (9 m.) mama Laima, taip pat leidžianti sūnus į privačią pradinę mokyklą „Varnų sala“. Kodėl priėmė tokį sprendimą? Nes jos netenkino mokymo sistema, pernelyg griežtos taisyklės, perpildytos klasės, didelė mokytojų kaita valstybinėje mokykloje, kurią anksčiau lankė vaikai: „Jiems buvo labai sunku. Per pertraukas jų neišleisdavo net į koridorius. Vaikai ištisai būdavo klasėse ir dideliame chaose. Namo sūnūs grįždavo dažnai su nuo triukšmo įsiskaudėjusiomis galvomis, nes mokytojai negebėdavo vaikų nuraminti per pertraukas. Mano vaikai jautrūs, mane pradėjo neraminti jų savijauta. Todėl pradėjau ieškoti mokyklos, kurioje būtų mažos klasės, kad vaikams emociškai būtų lengviau.“
Kas pasikeitė, Laimos sūnums pradėjus lankyti privačią pradinę mokyklą „Varnų sala“?
Dar iki lemtingo sprendimo priėmimo Laimos akį patraukė informacinis plakatas apie pradinę mokyklą „Varnų sala“, kurį pastebėjo vežiodama vaikus į senąją mokyklą. Iš karto šmėstelėjo mintis, kad galbūt tai yra būtent tai, ko moteris ieško – privati mokykla visai netoli namų. Po ekskursijos „Varnų saloje“ nuojauta pasitvirtino – tai labai jauki, gera aura spinduliuojanti, su nedidelėmis klasėmis mokykla. O ir kaina šioje mokykloje už mokslus yra patraukli bei nedidelė, lyginant su kitomis privačiomis mokyklomis. Sūnums pradėjus mokytis „Varnų saloje“ Laima džiaugėsi iš karto pagerėjusiais jų mokslo rezultatais. Kai vaikų klasėje mažai, jie kiekvieną dieną gauna daug dėmesio ir pagalbos. Mama labai patenkinta ir pagerėjusia vaikų emocine savijauta: „Pokyčiai įvyko milžiniški. Vyresnėlis Vilardas buvo uždaras, susikaustęs. Jis atsivėrė per kelis mėnesius. Išdrąsėjo ir net tapo lyderiu. Pasidarė iniciatyvus, atsiskleidė jo kūrybiškumas. Atrado ir pamilo knygų skaitymą. O Vincanas, nors ir jauniausias klasėje, dabar yra jos siela. Nebijo reikšti ir moka jautriai priimti kitų jausmus. Labai žavu tai, kad nuo pat mažens vaikai šioje mokykloje mokomi nusibrėžti ribas ir pasakyti „stop“, kai reikia. O juk daugybė žmonių negeba to daryti net būdami suaugę. Todėl tokie įgūdžiai yra neįkainojamos vertės.“
Kaip atrodo vaikų pamokos pradinėje mokykloje „Varnų sala“?
Vincanas yra išskirtinai gabus berniukas. Todėl jo mama labai džiaugėsi, jog mokykla sudarė sąlygas ir leido jam kartu su vyresniu broliu per vienerius metus baigti 3–4 klases. Laima pabrėžė, kad kiekvienam mokiniui mokykloje yra skiriama tiek laiko, kiek reikia. Labai gražiai yra globojami ir tie vaikai, kurie susiduria su mokymosi sunkumais. Pats Vincanas savo savijautą mokykloje apibūdina trumpai, vyriškai: „Mažiau triukšmo klasėje. Geresnė mokytoja. Anksčiau lengviau buvo, dabar užduočių daug duoda. Rytais noriu eiti į mokyklą. Mėgstamiausia pamoka – anglų kalba. Labai gera mokytoja.“ O tada plačiai nusišypso ir parodo į viršų iškeltą nykštį.
Mama Laima sako, kad mokytoja Akvilė Tubutytė lengvai randa kalbą su vaikais, pamokų metu naudoja kompiuterinius žaidimus, kad jiems būtų įdomu. Moka juos suvienyti, kasdien aktyviai leidžia laiką lauke – žiemą su slidininko kostiumu dūksta kartu su vaikais ir pusnyse. Į anglų kalbos mokytojos Olgos Bielko pamokas vaikai veržte veržiasi, o pasiekti rezultatai yra stulbinami. Muzikos pamokose mokytoja Oksana Vitkūnienė neužkrauna vaikų galvų jokiais pertekliniais dalykais. O kūno kultūros užsiėmimuose, kurias veda Evaldas Stepanavičius, vaikai sportuoja net 4 kartus per savaitę. „Tėvams, ieškantiems savo atžaloms privačios pradinės mokyklos, tikrai rekomenduočiau „Varnų salą“. Nes čia yra nuoširdus, savo darbą ir vaikus mylintis kolektyvas, saugi, namus primenanti aplinka“, – tikina mama Laima.
„Varnų sala“ laukia ir naujų mokinių, ir mokytojų!
Labai laukiame ir naujų mokinių, ir mokytojų. Drąsiai junkitės prie mūsų jaukios bendruomenės.
Norintys susipažinti su mokykla, Tėveliai, registruokitės čia.
Na o, mieli Mokytojai, sau tinkamos pozicijos siūlome pasižvalgyti čia.
„Varnų sala“ – privati mokykla Vilniuje, atvira visiems! Tai erdvė, kurioje svarbus kiekvienas!